služby / návrh zahrady

návrh zahrady


zahrada slouží k relaxaci a odpočinku, ať již psychickému či, pokud se rozhodnete na zahradě pracovat, fyzickému. Může sloužit jako oddělující zóna, která vytváří a chrání váš soukromý prostor. Může sloužit jako rozšíření vaší obytné zóny v domě do exteriéru.
Kromě okrasné funkce může být zahrada -nebo nějaká vyhrazená část- i užitková. Pokud k tomu jsou vhodné podmínky, můžete se stát producentem vlastní biozeleniny a bioovoce.
Zpravidla zahrada kombinuje více funkcí.

Při vytváření zahrady hraje roli mnoho faktorů - velikost pozemku, jeho uspořádání a položení vzhledem ke světovým stranám a sousedům, samozřejmě pro návrh rostlin jsou limitující místní podmínky - tedy nadmořská výška, či kvalita půdy.

Návrh zahrady vychází z jejího zamýšleného používání a řeší celkové uspořádání zahrady a její vzhled, návrh rostlin a rozmístění zeleně, terénní úpravy, vodní prvky, solitérní objekty/sochy.

V rámci zahrady se také zpravidla navrhuje drobná architektura, tedy různé zahradní stavby jako například altány a kůlny, barbecue, venkovní krb či gril případně udírna, pergoly, terasy a zpevněné plochy.

Mám ráda japonské zahrady.foto návrh zahrady


návrh zahrady - ilustrační foto návrh zahrady - ilustrační foto návrh zahrady - ilustrační foto návrh zahrady - ilustrační foto


návrh zahrady projekty


návrh zahrady a přístřešku pro barbecue - rodinný dům Kladno
návrh zahrady a exteriéru - rodinný dům Benešov

© 2024   ing.arch.Hana Benešová   |   kontakt   |  faq   |   poptávka   |   webdesign+seo by j10.cz